Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

27 Aralık 2012 Perşembe

2012 bir yılbaşı geyiği

  •  Bu sene diğer arkadaşlarım ve yaşıtlarımın aksine evlilik ve bebek fotoları paylaşmadım, çok büyük iş başarılarım olmadı, zengin olmadım, fakir olmadım, bu sene gregoryen takvimin günlerini,haftalarını ,aylarını  aynı sıkıcılıkla yaşadım.
  • Tüm tv kanallarına çıkan ve burç yorumları yapan ablalar abiler sizlere de bir çift sözüm var sizleri dinleyen ben "aciz kul" bir umutla bir sevgili buluruz, zengin oluruz, allah bizi de görür diye umut ederken sizlerin parayı tomarla götürmesi bizlerin ise 'umut fakirin ekmeği be abla' şeklinde söylenmemiz daha kaç yüzyıl sürecek?
  • Bu yıl bir kez daha anladım ben 'tatilin zehri' anlamında LANETLİYİM ne zaman tatile çıksak bir huzursuzluk, bir tatsızlık karar verdim artık tatile çıkmıyorum, hele ailemle hiç çıkmıyorum o zaman ne yapıyorum bir koca bulup tatile gidiyorum.
  • Her yıl olduğu gibi bu sene de "anne eskiden hep ağlardım üzülürdüm neden bizde çam ağacı yok diye hatırlıyor musun?" konuşmasını aralık ayının 3.haftası yaptığımı ve annemden o klasik ve hiç değişmeyen cevabı aldığım için mutluyum.
  • Her yıl ağlamam bu sene yok "ben her yılbaşını evde mi geçireceğim herkes dışarıda eğleniyor yaaaaaa" diye ağlamam bundan 1 yıl önce kesilmiştir. O kızların merdivenlerde içmekten kusmaları ve yığılıp kalmaları, "evde çerezimi yerim annemmmm" diye yaşlı teyzeye gönderme yapmam 1 yıldan buyana sürmektedir.
  • Herkesin bildiği gibi "beklemen kıyamet kopmadı" valla biz annemle çok bekledik ama bir türlü bir şey olmadı. İşin şakası bunu bir küresel kıyamet senaryosuna dönüştüren medya ve sosyal medya sayenizde istenen oldu insanların ilgisini buna çektiniz de, dünya da olan bitenleri her zaman yaptığımız gibi görmezden geldik. 
  • Yine evrene pozitif enerji yolluyoruz annemin dediği gibi "gökyüzünde dalgalansın" bu lafı uydurdu kesin. Herkese yeni yıllar bir sonraki 365 günün sağlıkla geçmesini dileyelim her şey olcağına varır zaten kasmaya gerek yok. (ya yemişim pozitif enerjisini ya :):)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız benim için çok önemli :) yorum yapan herkeseee kocamannn teşekkür :)) Blogunuz yoksa ya da gmail adresiniz "yorumlama biçimi" kısmından "adı/url" yazan seçeneği seçin adınızı yazın, url kısmını boş bırakın yorumunuzu yazıp yayınlayın. Yorumlarınız denetimden geçtikten yayınlanacaktır.